OSSAA State Tournament - KTEN.com - No One Gets You Closer

OSSAA State Tournament

Posted:

2013 OSSAA State Tournament

Saturday's Finals

Class 6A Boys @ Mabee Center

Edmond Memorial vs. Midwest City/Putnam City, 7:45 p.m.

Class 6A Girls @ Mabee Center

Bixby vs. B.T. Washington, 12 p.m.

Class 5A Boys @ Mabee Center

Memorial vs. Bishop McGuinness, 1:45 p.m.

Class 5A Girls @ Mabee Center

Deer Creek vs. Shawnee, 6 p.m.

Class 4A Boys @ Fairgrounds

Roland vs. Douglass, 12:15 p.m.

Class 4A Girls @ Fairgrounds

Mt. Saint Mary vs. Ft. Gibson, 7:30 p.m.

Class 3A Boys @ Fairgrounds

Okemah vs. OK Centennial/Millwood, 9:15 p.m.

Class 3A Girls @ Fairgrounds

Sulphur vs. Perkins-Tryon, 2 p.m.

Class 2A Boys @ Fairgrounds

Latta vs. Haworth, 5:45 p.m.

Class 2A Girls @ Fairgrounds

Northeast Academy vs. Alva, 10:30 a.m.

Friday's Semifinals

Class 6A Boys

Edmond-Memorial 53, Owasso 50 F

Midwest City vs. Putnam City, 9 p.m.

Class 6A Girls

Bixby 53, Union 46 F

B.T. Washington 72, Edmond Santa Fe 70 F

Class 5A Boys

Memorial 51, MacArthur 43 F

Bishop McGuinness 50, Chickasha 40 F

Class 5A Girls

Deer Creek 48, East Central 43 F

Shawnee 50, Carl Albert 46 F

Class 4A Boys

Roland 63, Mclain 52 F

Douglass 79, Victory Christian 70 F

Class 4A Girls

Mt. Saint Mary 51, Anadarko 39 F

Ft. Gibson 52, Cushing 35 F

Class 3A Boys

Okemah 55, Squoyah 35 F

Oklahoma Centennial vs. Millwood

Class 3A Girls

Sulphur 59, Adair 46 F

Perkins-Tryon 63, Millwood 42 F

Class 2A Boys

Latta 65, Choteau-Mazie 41 F

Haworth 59, Thomas-Fay-Custer 50 F

Class 2A Girls

Northeast Academy 51, Fairview 35 F

Alva 57, Dale 47 F

 

Thursday's Quarterfinals

Class 6A Boys

Owasso 82, Putnam City West 58 F

Edmond Memorial 55, Broken Arrow 52 F

Union vs. Putnam City

Midwest City 67, B.T. Washington 54 F

Class 6A Girls

Bixby 41, Edmond Memorial 28 F

Union 44, Norman North 40 F

B.T. Washington 59, Southmoore 48 F

Edmond vs. Broken Arrow

Class 5A Boys

Memorial 72, Carl Albert 46 F

MacArthur 55, Noble 44 F

Bishop McGuinness 51, Thomas Edison 46 F

Chickasha 52, Southeast 50 F

Class 5A Girls

East Central 54, Del City 50 F

Deer Creek 42, Collinsville 40 F

Carl Albert 44, Talequah 37 F

Shawnee 59, Memorial 35 F

Class 4A Boys

Roland 66, Daniel Webster 54 F

Mclain 40, Anadarko 38 F

Vicotry Christian 64, Harrah 45 F

Douglass 79, Muldrow 56 F

Class 4A Girls

Anadarko 51, Vinita 46 F

Mt. Saint Mary 51, Byng 37 F

Ft. Gibson 59, Weatherford 46 F

Cushing 41, Harrah 36 F

Class 3A Boys

Okemah 68, Crooked Oak 51 F

Sequoyah 73, Sperry 65 F

Oklahoma Centennial 61, Verdigris 48 F

Millwood 38, Hugo 37 F

Class 3A Girls

Sulphur 65, Lindsay 46 F

Adair 61, Sequoyah 36 F

Millwood 54, Verdigris 47 F

Perkins-Tryon 57, Hugo 47 F

Class 2A Boys

Chouteau-Mazie 53, Ketchum 52 F

Latta 58, Talihina 43 F

Thomas-Fay-Custer 43, Merritt 37 F

Haworth 47, Konawa 44 F

Class 2A Girls

Northeast 53, Preston 34 F

Fairview 44, Thomas-Fay-Custer 43 F

Alva 53, Colbert 45 F

Dale 34, Tonkawa 32 F