Fast-pitch regional tournament pairings (Class 5A & 4A) - KTEN.com - Texoma news, weather and sports

Fast-pitch regional tournament pairings (Class 5A & 4A)

Posted:
2014 Fall Fast-Pitch Regional Tournament Bracket

All brackets according to www.OSSAA.com

Class 5A

Regional @ Carl Albert (Winner only advances)

Thursday's Games:

Gm 1 : Carl Albert (BYE)

Gm 2 : McAlester vs. Tahlequah, 2 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 4 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 6 p.m.

Friday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 12 p.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 2 p.m.

Gm 7: If necessary, 4 p.m.

Regional @ Durant (Winner only advances)

Wednesday's Games:

Gm 1 : Durant vs. Grove, 10 a.m.

Gm 2 : Bishop Kelley vs. Pryor, 12 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 2 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 4 p.m.

Thursday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 10 a.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 12 p.m.

Gm 7: If necessary, 2 p.m.

Regional @ Piedmont (Winner only advances)

Thursday's Games:

Gm 1 : Piedmont vs. Southeast, 12 p.m.

Gm 2 : Bishop McGuinness vs. Ardmore, 2 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 4 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 6 p.m.

Friday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 12 p.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 2 p.m.

Gm 7: If necessary, 4 p.m.

Class 4A

Regional @ Tecumseh (Winner only advances)

Thursday's Games:

Gm 1 : Tecumseh vs. Harrah, 12 p.m.

Gm 2 : Ada vs. Purcell, 2 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 4 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 6 p.m.

Friday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 12 p.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 2 p.m.

Gm 7: If necessary, 4 p.m.

Regional @ Lone Grove (Winner only advances)

Wednesday's Games:

Gm 1 : Lone Grove vs. Pauls Valley, 11 a.m.

Gm 2 : Plainview vs. Cache, 1 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 3 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 5 p.m.

Thursday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 12 p.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 2 p.m.

Gm 7: If necessary, 4 p.m.

Regional @ Inola (Winner only advances)

Thursday's Games:

Gm 1 : Inola vs. Vinita, 12 p.m.

Gm 2 : Oologah-Talala vs. Broken Bow, 2 p.m.

Gm 3: Loser Gm 1 vs. Loser Gm 2, 4 p.m.

Gm 4: Winner Gm 1 vs. Winner Gm 2, 6 p.m.

Friday's Games:

Gm 5: Loser Gm 4 vs. Winner Gm 3, 12 p.m.

Gm 6: Winner Gm 4 vs. Winner Gm 5, 2 p.m.

Gm 7: If necessary, 4 p.m.