Baseball regional pairings: Oklahoma Classes 2A-4A - KTEN.com - Texoma news, weather and sports

Baseball regional pairings: Oklahoma Classes 2A-4A

Posted:
Class 4A

At Byng:

Game 2 :Byng vs. Broken Bow, Thursday, 1 p.m.

Game 1: Ada vs. Poteau, Thursday, 11 a.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Blanchard:

Game 1: Blanchard vs. Elgin, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Cache vs. Plainview, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Seminole:

Game 2: Catoosa vs. Ft. Gibson, Thursday, 1 p.m.

Game 1: Seminole vs. Lone Grove, Thursday, 11 a.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

Class 3A

At Heavner:

Game 1:Vian vs. Hugo, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Heavner vs. Kingston, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Spiro:

Game 2: Spiro vs. Valliant, Thursday, 1 p.m.

Game 1: Stigler vs. Eufaula, Thursday, 11 a.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Marlow:

Game 1: Marlow vs. Davis, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Marietta vs. Sulphur, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Oktaha:

Game 1:Kansas vs. Okemah, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Coalgate vs. Oktaha, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

Class 2A

At Mounds:

Game 2: Silo vs. Kiefer, Thursday, 1 p.m.

Game 1: Mounds vs. Caney Valley, Thursday, 11 a.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Crowder:

Game 1: Tushka vs. Crowder, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Central Sallisaw vs. Pocola, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Hartshorne:

Game 1: Calera vs. Panama, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Haworth vs. Hartshorne, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary

At Konawa:

Game 1: Colbert vs. Konawa, Thursday, 11 a.m.

Game 2: Walters vs. Latta, Thursday, 1 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3 p.m.

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 5 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Friday, 4 p.m.

Game 6: Winner 3 vs. Winner 5, Friday, 6 p.m.

Game 7: Saturday, 1 p.m., if necessary