Slow-Pitch Softball regional pairings: Oklahoma - KTEN.com - Texoma news, weather and sports

Slow-Pitch Softball regional pairings: Oklahoma

Posted:
Class 5A

At Chandler:

Game 1: Chandler vs. Berryhill, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Henryetta vs. Sulphur, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Heavener:

Game 1: Heavener vs. Jay, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Sequoyah (T) vs. Valliant, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

Class 4A

At Hobart:

Game 1: Mangum vs. Hobart, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Frederick vs. Davis, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Okemah:

Game 1: Okemah vs. Konawa, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Latta vs. Oktaha, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Stratford:

Game 1: Washington vs. Silo, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Stratford vs. Calera, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Wayne:

Game 1: Wayne vs. Preston, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Healdton vs. Depew, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

Class 3A

At Tushka:

Game 1: Tushka vs. Quinton, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Wister vs. Rattan, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

Class 2A:

At Stonewall:

Game 1: Stonewall vs. Sterling, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Weleetka vs. Stuart, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Soper:

Game 1: Soper vs. Eagletown, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Rock Creek vs. Roff, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

Class A:

At Asher:

Game 1: Asher vs. Mill Creek, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Tupelo vs. Okarche, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State

At Red Oak:

Game 1: Red Oak vs. Bennington, Thursday, 1 p.m.

Game 2: Buffalo Valley vs. New Lima, Thursday, 2:15 p.m.

Game 3: Winner 2 vs. Winner 1, Thursday, 3:30 p.m.  - Winner advances to State

Game 4: Loser 2 vs. Loser 1, Thursday, 4:45 p.m.

Game 5: Winner 4, vs. Loser 3, Thursday, 6 p.m. - Winner advances to State