Local Oklahoma Class 2A, 3A, 4A Basketball District Pairings - KTEN.com - No One Gets You Closer

Local Oklahoma Class 2A, 3A, 4A Basketball District Pairings

Posted:

Full brackets -  http://ossaa.com/Sports/Basketball.aspx

CLASS 2A BOYS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Wright City vs. Colbert @ Wright City - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

Silo vs. Wayne/Amber-Pocasset @ Wayne - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

Latta vs. Stratford/Wynnewood @ Latta - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

Weoka vs. Healdton/Konawa @ Konawa - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

CLASS 2A GIRLS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Wright City vs. Colbert @ Wright City - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Calera vs. Ft. Towson/Haworth - @ Ft. Towson - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Wayne vs. Silo @ Wayne -Friday, Feb. 21, 6:30 P.M.

Latta vs. Wynnewood/Stratford @ Latta - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Healdton vs. Konawa/Wewoka @ Konawa - Saturday,  Feb. 22, 6:30 P.M.

CLASS 3A BOYS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Lindsay vs. Lone Grove @ Lindsay - Friday, Feb. 21, 8:00 P.M.

Hugo vs. Valliant @ Hugo - Saturday, Feb. 22, 8:00 P.M.

Atoka vs. Coalgate @ Atoka - Saturday, Feb. 22, 8:00 P.M.

Davis vs. Little Axe @ Davis - Friday, Feb. 21, 8:00 P.M.

AREA IV

Sulphur vs. Holdenville @ Sulphur - Saturday, Feb. 22, 8:00 P.M.

Antlers vs. Wilburton @ Antlers - Friday, Feb. 21, 8:00 P.M.

CLASS 3A GIRLS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Lindsay vs. Lone Grove @ Lindsay - Friday, Feb. 21, 6:30 P.M.

Hugo vs. Valliant @ Hugo - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Atoka vs. Coalgate @ Atoka - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Davis vs. Little Axe @ Davis - Friday, Feb. 21, 6:30 P.M.

AREA IV

Sulphur vs. Holdenville @ Sulphur - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Antlers vs. Wilburton @ Antlers - Friday, Feb. 21, 6:30 P.M.

CLASS 4A BOYS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Byng vs. Dickson @ Byng - Friday, Feb. 21, 8 P.M.

Madill vs. Plainview @ Madill - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

Pauls Valley vs. Elgin @ Pauls Valley - Friday, Feb. 21, 8 P.M.

AREA IV

Ada vs. McLoud @ Ada - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

Broken Bow vs. Poteau - Saturday, Feb. 22, 8 P.M.

CLASS 4A GIRLS BASKETBALL CHAMPIONSHIP SERIES DISTRICTS (Feb. 21-22)

AREA III

Byng vs. Dickson @ Byng - Friday, Feb. 21, 8 P.M.

Plainview vs. Madill @ Madill - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Pauls Valley vs. Elgin @ Pauls Valley - Friday, Feb. 21, 6:30 P.M.

AREA IV

Ada vs. McLoud @ Ada - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.

Broken Bow vs. Poteau - Saturday, Feb. 22, 6:30 P.M.