Texoma Basketball Playoffs: Feb. 16-18 - KTEN.com - Texoma news, weather and sports

Texoma Basketball Playoffs: Feb. 16-18

Posted: Updated:

Texoma Basketball Playoffs: Feb. 16-18

 

Thursday Feb. 16

Boys

Thackerville vs. Eldorado @ Cache 3 pm

Bennington vs. Coleman @ Coleman 8 pm

Wapanucka vs. Victory Life Academy @ Coleman 3 pm

Velma-Alma vs. Cyril @ Velma-Alma 8 pm

Girls

Sherman vs Pflugerville Connally @ Glen Rose 6:30 pm

Thackerville vs. Erick @ Cache 6:30 pm

Caney vs. Pittsburg @ Coleman 6:30 pm

Wapanucka vs. Bennington @ Coleman 1:30 pm

Velma-Alma vs. Alex @ Velma-Alma 1:30 pm

Allen vs. Kiowa @ Kiowa 6:30 pm

Achille vs. Keota @ Kiowa 1:30 pm

 

 

Friday Feb. 17

Boys

Wynnewood vs. Healdton @ Colbert 8 pm

Ringling vs. Silo @ Caddo 8 pm

Latta vs. Rock Creek @ Latta 8 pm

Kingston vs. Washington @ Washington 8 pm

Ada vs. McLoud @ McLoud 8 pm

Girls

Whitewright vs Brock @ Denton High 7:00 pm

Gunter vs Godley @ Bridgeport 7:00 pm

Texoma Christian @ Rockwall Heritage 6 pm

Dodd City vs Coolidge @ Kaufman 8 pm

Wynnewood vs. Healdton @ Colbert 6:30 pm

Caddo vs. Ringling @ Caddo 6:30 pm

Rock Creek vs Calera @ Latta 6:30 pm

Kingston vs. Washington @ Washington 6:30 pm

Tishomingo vs. Comanche @ Comanche 6:30 pm

Ada vs. McLoud @ McLoud 6:30 pm

 

 

Saturday Feb. 18

Boys

Davis vs. Lindsay @ Davis 8 pm

Tishomingo vs. Comanche @ Comanche 8 pm

Marietta vs. Plainview @ Marietta 8 pm

Tushka vs. Savanna/Crowder @ Savanna 8 pm

Colbert vs. Wynnewood/Healdton @ Colbert 8 pm

Caddo vs. Ringling/Silo @ Caddo 8 pm

Calera vs. Latta/Rock Creek @ Latta 8pm

Atoka vs. Hugo @ Atoka 8 pm

Antlers vs. Valiant @ Antlers 8 pm

Pauls Valley vs. Elgin @ Pauls Valley 8 pm

Dickson vs. Bridge Creek @ Dickson 8 pm

Lone Grove vs. Madill @ Lone Grove 8 pm

Idabel vs. Broken Bow @ Idabel 8 pm

Girls

Colbert vs. Wynnewood/Healdton @ Colbert 6:30 pm

Silo vs. Caddo/Ringling @ Caddo 6:30 pm

Latta vs. Rock Creek/Calera @ Latta 6:30 pm

Davis vs. Lindsay @ Davis 6:30 pm

Tishomingo vs. Comanche @ Comanche 6:30 pm

Marietta vs. Plainview @ Marietta 6:30 pm

Coalgate vs. Wilburton @ Coalgate 6:30 pm

Atoka vs. Hugo @ Atoka 6:30 pm

Antlers vs. Valiant @ Antlers 6:30 pm

Pauls Valley vs. Elgin @ Pauls Valley 6:30 pm

Dickson vs. Bridge Creek @ Dickson 6:30 pm

Lone Grove vs. Madill @ Lone Grove 6:30 pm

Idabel vs. Broken Bow @ Idabel 6:30 pm